Reklama
Reklama
Reklama

WYRÓŻNIENIA

USŁUGI POGRZEBOWE

Twoim zdaniem

Uważam, że utworzenie Spółki zamiast ABK i ZUK to dobry pomysł

Zgadzam się - 86.2%
Nie zgadzam się - 11%
Nie mam zdania - 2.8%

Total votes: 109
The voting for this poll has ended on: 13 Wrz 2011 - 00:59

KORZYSTAMY Z HOSTINGU

ZOBACZ TAKŻE

ZAREJESTRUJ SIĘ

Harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Leśna

  • PDF

Informujemy, iż jest już dostępny harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Leśna. Harmonogram można pobrać klikając tutaj. Zdajemy sobie sprawę, iż pierwsze dni obowiązywania wywołują zamieszanie, jednakże jesteśmy przekonani, iż w niedługim czasie sytuacja się ustabilizuje i dostrzegą Państwo zalety nowego systemu. Za ewentualne przejściowe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

Jednocześnie informujemy, iż od dnia 01/07/2013 roku odpady wywożone są na bieżąco z obecnie usytuowanych pojemników na terenie Gminy. Pojemniki będą w miarę zawierania umów i weryfikacji  sukcesywnie dostawiane. Informujemy też, że nie usuniemy w najbliższych dniach pojemników zbiorczych na odpady segregowane - o tym fakcie uprzedzimy Państwa osobnym komunikatem. Mogą z nich korzystać osoby, które zadeklarowały segregację odpadów i wyraziły wolę dzierżawy tych pojemników od ZGiUK Lubań Sp. z o.o., a z przyczyn logistycznych jeszcze ich nie otrzymały.

Osoby, firmy, instytucje i wspólnoty mieszkaniowe, które jeszcze nie wyposażyły swojej nieruchomości w pojemniki uprzejmie informujemy, iż posiadamy jeszcze pojemniki na odpady zmieszane. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Prosimy jednocześnie o zweryfikowanie swoich potrzeb w tym zakresie w oparciu o Regulamin utrzymania czystości porządku na terenie Gminy Leśna i uchwały Rady Miejskiej i zawarte w tych dokumentach zasady utrzymania czystości oraz normy produkcji odpadów, uwzględniające ich rodzaj. Przy obliczeniach prosimy brać pod uwagę dostępne pojemności pojemników: 110l, 240l, 1100l, oraz częstotliwość wywozu. Dokonując prostego obliczenia możecie Państwo ustalić, jaki pojemnik i w jakiej ilości będzie potrzebny. Zgodnie z powyższym, na rodzinę 4 osobową na odpady zmieszane powinien wystarczyć jeden pojemnik 110l (w zależności, czy dana rodzina segreguje, czy też nie, odpady). Sugerujemy również współdziałanie z sąsiadami, ponieważ może się okazać, iż wspólnie możecie Państwo zakupić lub wydzierżawić większy pojemnik, oszczędzając tym samym miejsce. Dotyczy to zarówno jednego jak i kilku budynków. Np. w przypadku odpadów zmieszanych, pojemnik 1100l powinien wystarczyć dla 40 osób.